Son derece konforlu, hijyenik, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir ortamda Iğdır il merkezinde hastalarımızı ağırlıyoruz.

Blog

Menopoz

Van Menopoz Tedavisi

Van Menopoz Tedavisi

Menopoz hayatın normal bir aşamasıdır, bu yüzden tedavi gerektirmez. Belirtiler hayatınıza müdahale ediyorsa, yardım bulmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır:

Sıcak basmaları: Bu katmanlar halinde elbise iyi bir fikirdir, böylece hızlı serinlemek için bir katman çıkartabilirsin. Böylece hafifler..

Vajinal rahatsızlık: vajinal yağlar yardımcı olabilir. Bazı pelvik taban kas egzersizleri (Kegels) gerçekleştirin. Sorun devam ederse, reçeteli ilaçlar yardımcı olabilir.

Uyku bozuklukları: kafein ve alkolden uzak durun. Her gün biraz egzersiz alın. Yatağınızı serin tutun.

Semptomlar şiddetli ise, tıbbi müdahale yararlı olabilir. Tedavi seçenekleri şunlardır:

Hormon tedavisi: Östrojen tedavisi sıcak basmasına rahatlama sağlayabilir. Hormon tedavisinin diğer faydaları, kalp sağlığı ve kemik kaybı önleme geliştirilmiş olması. Krem şeklinde Vajinal östrojen vajinal kuruluğu azaltmaya yardım edebilir.

Düşük doz antidepresanlar: sıcak basmaları devam eden bir sorun varsa, düşük doz antidepresanlar ile kontrol altına almak mümkün olabilir.

Diğer potansiyel sağlık sorunları ile birlikte, kardiyovasküler hastalık ve osteoporoz önlemeye yardımcı olmak için:

  • Düzenli doktorunuza ziyaret edin.
  • Kan basıncı ve kolesterol düzeyleri izleyin.
  • Sigara içmeyin.
  • Sağlıklı bir diyet sürdürün.
  • Düzenli egzersiz yapın.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Sizden Gelenler

Doktorluğunuzdaki titizlik kesinlikle takdire şayan. Batıyı bilmiyorum ama Doğu Anadolu’daki en iyi doktorlardan birisiniz. Buralara lazımsınız hocam. Başarılarınızın devamını dileriz.

Destan S.
Destan S.
9 aylık süreçte her şey o kadar keyifli ve güzeldi ki, size teşekkür ederiz. Sizin gibi bir doktorla karşılaştık ve keyifli bir süreç ve doğum geçirdik.
Aslı F.
Aslı F.
İşini bu kadar sevmek, bu kadar özveri ve fedakarlıkla yapmak tabii ki beraberinde başarı getirecektir. Siz ve ekibinize sonsuz minnetlerimizi sunar, mesleki hayatınızda başarılar dilerim.
Beycan A.
Beycan A.
İyi ki varsınız iyi ki hayatlarımıza dokundunuz, mucizelerimize ortak oldunuz. Rabbim sizin de hayatınızdan mucizeleri, güzellikleri eksik etmesin.
Türkan P.
Türkan P.
Allah uzun ömürler versin, ülkemizin sizin gibi doktorlara ihtiyacı var.
Meliha
Meliha
WHATSAPP